Strona główna
Dzisiaj jest 27-9-2020

Historia

Wokalistka zespołu - Cassadee Pope, została odkryta przez Richard'a Reines'a z Drive-Thru Records. Podpisała kontrakt z tą wytwórnią w wieku 17 lat pod nickiem "Blake".

Alex Wilhelm z A&R witryny CrazedHits.com odkrył Hey Monday, po tym jak zespół został założony przez Pope.

Grupa rozpoczęła tournee 22 Sierpnia 2008 roku razem z The Cab, The Academy Is..., We The Kings, A Rocket to the Moon, This Providence i Carolina Liar, aby mogła wydać debiutancki album.

Ich debiutancki album Hold on Tight został wydany na całym świecie 7 października 2008 roku przez Deyadance i Columbia Records. Ich pierwszy singiel Homecoming był dołączony do CitizensFOBs' mix-tape'u Welcome To The New Administration. Głos Cassadee mogliśmy także usłyszeć w piosence "Take My Hand" zespołu The Cab na mixtape'ie. Zobaczyć ją mogliśmy w teledysku Fall Out Boy: "America's Suitehearts". Hey Monday będzie supportem Fall Out Boy w 2009 roku na ich tournee, które będzie miało miejsce w Wielkiej Brytanii i wielu miejscach w Europie i także w Japonii, Singapurze, Filipinach, Malezji, Australii i Nowej Zelandii. Hey Monday wystąpi też w tournee Believers Never Die (Part Deux) przez kwiecień i maj 2009 razem z Fall Out Boy, Cobra Starship, All Time Low i Metro Station. Zespół został niedawno dodady do Lineup'u The 2009 Bamboozle show w East Rutherford w stanie New Jersey.
Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery